Milák Kristóf megszerezte a magyar csapat harmadik aranyérmét; Valter Attila űrversenyzéssel lett negyedik

2024.08.03.

Index

A 2024-es párizsi olimpia nyolcadik napján Milák Kristóf megszerezte a magyar küldöttség harmadik aranyérmét, miután megnyerte a 100 méteres pillangóúszás döntőjét. Pár órával korábban Valter Attila csodálatos hajrával a negyedik helyen ért célba az országúti kerékpárosok férfi mezőnyversenyében, míg az ötödik helyen záró Hámori Luca tisztességesen helytállt a női ökölvívók 66 kilogrammos kategóriájában a botrányt kavaró algériai Imane Heliffel szemben. Ki kell még emelni Betlehem Dávid teljesítményét, aki országos csúccsal jutott döntőbe 1500 méteres gyorsúszásban. A magyar női kardválogatott nagy küzdelemben a hatodik helyen végzett. Ami a külföldi olimpikonokat illett, nem mehetünk el szó nélkül az amerikai Simone Biles mellett, aki pályafutása hetedik olimpiai aranyát nyerte a tornászok szerenkénti döntőjében női ugráson.